Ošetrenie nových vozidiel

    Výrobcovia vozidiel často deklarujú záruku na karosériu vozidla proti prehrdzaveniu, no nie voči korózii. Pod pojmom prehrdzavenie sa rozumie „diera“ v karosérii vplyvom korózie, čo je pre každého motoristu katasrofálny stav jeho štvorkolesového miláčika.

    Dnešná doba nastavuje pohľad na vozidlo, ako na vec bežnej spotreby, výrobné náklady sú znižované, rovnako tak hmotnosť vozidla. Preto na skutočnú ochranu pred koróziou vo výrobe často nie je priestor. U nových osobných vozdiel sú z procesu ošetrenia dutín často krát vyňaté časti ako kapoty, dvere, blatíky. U podvozkov je to podobne. Úžitkové vozidlá ako napríklad dodávky sú absolútne nechránené pri korózii dutín. Tejto problematike sa čím ďalej tým viac venuje aj odborná verejsnoť, čo opisuje v mnohých článkoch.

    Ideálny čas na ochranu Vášho nového vozdila je hneď po jeho zakúpení, pretože nátery na jeho podvozku ešte nie sú poškodené od kamienkov a soli. Dutiny vozidla sú retaltíve  bez korózie.

Postup ošetrenia nového vozidla:

  1. Odstrojenie podblatníkov a podvozkových plastov
  2. Umytie podvozku tlakovou vodou a jeho vysušenie
  3. Ošetrenie dutín vozidla dutinovým voskom DINITROL 1000, alebo (DINITROL ML, DINITROL 3654) cez predvolené otvory podľa schémy.
  4. Aplikácia podvozkového vosku DINITROL 4942 alebo (4941 čierna) technológiou Airless metodou diferencovanej aplikácie.
  5. Nasadenie podvozkových plastov a podblatníkov
  6. Označenie vozidla štítkom DINITROL s údajmi vykonaní ochrany.

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.