Zdvihlo ma zo stoličky: Vydláždená cesta do hrdzavého pekla

Neviem sa zmieriť s rôznorodými prísnymi a zároveň likvidačnými nariadeniami. A to všetko len v mene pseudo ekológie. A to sa teraz nebavím len o emisiách vypúšťaných z výfukov. Tento článok vnímajte len ako tok myšlienok, ktorý ma za posledný týždeň silno prekvapil. Časť druhá...

Japonský pikap sa láme

Nissan Navara - Japonský pikap sa láme. A nie je to žart! Problémom je korózia podvozkového rámu. Ten môže byť taký oslabený, že dôjde k jeho zlomeniu v oblasti medzi kabínou a korbou. Ukazujú to fotografie nespokojných majiteľov, ktorí si už založili na sociálnej sieti Facebook skupinu Nissan Navara snapped chassis group. To aj preto, že Nissan sa k ich sťažnostiam správa zatiaľ dosť arogantne.

10 moderných áut, ktoré hrdzavejú najčastejšie

Korózia býva často podceňovaným neduhom, no oprava môže byť veľmi nákladná, ak sa zanedbajú i prvé náznaky. Ktoré časti vozidla sú najrizikovejšie a ako sa možno chrániť? Kúpa vozidla, či už nového alebo ojazdeného, patrí medzi najväčšie výdavky Slovákov. A nejeden sa z tohto dôvodu musí aj zadlžiť. Jedným z problémov, ktoré sa skôr či neskôr dotknú každého motoristu bez ohľadu na to, či vlastní Porsche alebo Škodu, je korózia. Hoci automobilky v posledných rokoch výrazne zlepšili ochranu vozidiel pred koróziou, nič nie je večné a aj ochranná vrstva podlieha zákonom entropie.

Vosk ako najúčinnejšia forma ochrany pred koróziu

Podle odborníků z Vi Bilägere je to tím, že spoléhají na to, že odolnost proti korozi zajistí kvalitní lak, evropské automobilky používají v dutinách vosk. Zatímco lak nefunguje, vosk je na švédských prosolených silnicích účinnou ochranou. Pochopila to prý například Mazda, která své vozy určené do Švédska v Evropě dodatečně upravuje.

Chráňte si svoje auto pred hrdzou!

Vo verejnosti je rozšírený názor, že moderné automobily nepotrebujú antikoróznu ochranu. Opak je však pravdou. Hoci výrobcovia dávajú na prehrdzavenie karosérie 12-ročnú záruku, v skutočnosti aj moderné autá majú problémy s koróziou, hlavne v spodných častiach, kam majiteľ bežne nevidí. V západných krajinách to ľudia už dávnejšie pochopili a dodatočné ošetrenie vozidiel je tam bežným spôsobom starostlivosti o auto.

Land Rover Defender

Pravdepodobne ste už počuli vyhlásenie spoločnosti Land Rover že 70% vozidiel Land Rover Defender sa stále používala. Čo sa stalo s ostatnými 30%? S najväčšou pravdepodobnosťou zhrdzaveli. O tom, ako účinne chrániť pred koróziou a predĺžiť životnosť vášho Defendra sa podelil jeden z hrdých majiteľov na Land Rorver funpage...

Ako veľmi korózia znižuje bezpečnosť už 10 ročných automobilov

Bolo by najivné si myslieť, že moderné autá nehrdzavejú a ak áno, tak iba povrchová korózia... Boli by ste prekvapení, hrdzavejú stále a má to veľký vplyv na ich pasívnu bezpečnosť. Viac o nezávislom teste nájdete v článku...

Ani "pozink" nie je všemocný

Kým budú autá vyrábané z kovu, špeciálne z ocele, budú hrdzavieť... Pozinkované plechy často krát ponúkajú vysokú mieru ochrany, no aj tá je premenlivá v závislosti od hrúbky a kvality zinkovej vrstvy. Kritickým miestom každej karosérie je spoj, alebo zvar, kde je zinková vrstva porušená už od výroby...

Hnedý mor stále zabíja!

Záruky výrobcov na karosérie vozidiel vedú k myšlienkam, že korózia je minulosťou, pritom v útrobách vášho nového auta môžu prebiehať fatálne procesy, ktoré spôsobujú obrovské škody. Zisťovali sme, ako im zabráiniť...

Soľ dokáže "zožrať" aj vaše auto

Zdalo by sa, že sa automobiky zbavili hrdze. To že ju primárne nevidíme, neznamená že nové vozidlá nehrdzavejú. Stačí sa lepšie pozrieť sa svoje vozidlo, počas bežného servisu alebo napríkad počas sezónneho prezúvania. Pod modernými dizajnovými plastami sa často krát skrýva korźia v pokročilom štádiu.

Aby auto „nekvitlo“

Poznáte miesta, do ktorých sa rada zahryzne hrdza? Zostavili sme zoznam problematických miest, do ktorých sa rada zahryzne hrdza. Ak ich budete kontrolovať, zachytíte ju v ranom štádiu.

Korózia nových vozidiel

Nemci, Francúzi, Japonci - čie autá hrdzavejú viac? Ako dlhú dnes ponúkajú výrobcovia záruku? Je lacnejšia vlastná oprava, alebo vydržiavanie záruky? Čím korózii sami nahrávame? Téma je to široká a iste aj čitatelia v diskusii prispejú zaujímavými praktickými poznatkami.

Rez hlodá i nová auta!

Aby se trh s auty hýbal, je třeba vozům nadělit omezenou životnost. A rez je nejviditelnější projev stáří, který nejjistěji donutí majitele stárnoucího miláčka na čtyřech kolech k výměně. A tak nám automobilky nadále nadělují reznoucí vozidla.

Ktoré autá najviac hrdzavejú?

Kanadská asociácia ochrany motoristov APA zostavila rebríček áut, ktorých nepriateľom je hrdza. Jednoducho tých, ktoré korodujú. A nehovoríme o veteránoch ani o youngtaimeroch, ale autách s vekom do päť rokov.

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.